Završni turnir UEFA –ine futsalske Lige prvaka

Završni turnir UEFA –ine futsalske Lige prvaka, elitnog natjecanja, igrat će se od 28. travnja do 3. svibnja, četvrtfinale, polufinale i finale ovu sezonu  završit će u Zadru, u Dvorani Krešimira Ćosića na Višnjiku.
Sudjelovat će osam najboljih europskih klubova u futsalu.

Naslov pobjednika brani Barca, momčad koja će u Zadru igrati svoju osmu završnicu, ima tri naslova. Momčad Kazahstanski Kairat, bio je u devet završnica, ima dva naslova, a među najboljim futsalskim klubovima nastupao je u 17 sezona.
Sudionici zadarskoga završnoga turnira još će biti portugalski Benfica i Sporting, Dobovec kao prvi slovenski klub u završnici, španjolski Inter FS, te Ugra Yugorsk i KPRF iz Rusije.

Završni turnir futsalske Lige prvaka bit će organiziran i održan prema preciznom protokolu, u skladu sa svim epidemiološkim mjerama, odlukama i preporukama, a milijuni navijača pratit će utakmice i ostala događanja u Višnjiku i u Zadru preko televizijskih prijenosa i snimaka, te na dostupnim e-platformama.

Ovaj značajni događaj u Zadru organizirat će i provesti UEFA i Hrvatski nogometni savez.

Zadar, europski grad sporta

Grad Zadar je europski grad sporta 2021.!

Titulu je osvojio u lipnju 2020. pred komisijom ACES Europe, udruženja sportskih gradova Europe sa sjedištem u Bruxellesu koje promovira EU programe usmjerene ka sportu i fizičkoj aktivnosti te dodjeljuje naslov.

Sve sportske aktivnosti u 2021. godini grad Zadar provodi kroz promociju naslova europskog grada sporta!